افزونه وردپرس

افزونه وردپرس (Wordpress Plugin)

یکی از قابلیت های وردپرس امکان تغییر، سفارشی سازی و ارتقا سایت بدون دانش برنامه نویسی است. با نصب انواع پلاگین وردپرس مانند افزونه های فروشگاهی، صفحه ساز، امنیت، اسلایدر، فرم ساز، چت و… می توانید امکانات بیشتری به وب سایت وردپرس اضافه کنید.

ابزار وردپرس یا پلاگین وردپرس چیست؟

افزونه وردپرس برنامه یا مجموعه ای از یک یا چند توابع نوشته شده در زبان برنامه نویسی PHP است که یک مجموعه خاص از ویژگی ها یا خدمات را به سایت وردپرسی اضافه می کند. پس می توانید کارایی بیشتر و امکانات اضافه تری به وب سایت ها و قالب وردپرس خود اضافه کنید.

پلاگین وردپرس قطعه کدهای نرم افزاری است که بر روی سایت وردپرس شما نصب می شود. پلاگین ها می توانند عملکردهای جدیدی را اضافه کنند یا عملکردهای موجود را در سایت شما توسعه دهند.

کاربرد افزونه وردپرس چیست؟

با افزونه های وردپرس می توانید امکانات بیشتری بدون نیاز به کدنویسی به سایتتان اضافه کنید مواردی مانند اسلایدرهای حرفه ای، ایجاد فرم، درگاه های بانکی، تیکت و پشتیبانی، چت و کاربردهای متنوع دیگر با افزونه های وردپرس امکان پذیراست.

برخی از این ابزار وردپرس هم در ظاهر به سایتتان امکانی را اضافه نمی کنند اما به بهبود سایتتان کمک می کنند به عنوان مثال با افزونه افزایش سرعت، امنیت و سئو.

خرید افزونه یا دانلود پلاگین وردپرس رایگان؟

در مخزن وردپرس 60,531 پلاگین رایگان وجود دارد علاوه بر این انواع پلاگین های پریمیوم و یا پولی نیز توسط طراحان و برنامه نویسان در سراسر دنیا عرضه شده است. از طریق پیشخوان وردپرس می توانید از مجموعه ای از افزونه های رایگان وردپرس استفاده کنید یا اگر افزونه پولی خریداری کرده اید از قسمت بارگذاری افزونه را نصب کنید.

چند دلیل ساده برای برتری خرید افزونه وردپرس نسبت به دانلود افزونه رایگان وردپرس وجود دارد:

امکانات بیشتر نسبت به افزونه های رایگان

پپشتیبانی همیشگی

امنیت بیشتر به خاطر بروز رسانی و حل باگ ها

سازگاری با آخرین نسخه از وردپرس

سازگار با سایر قالب و پلاگین ها

آپدیت های منظم

آموزش های قوی و مستندات گسترده

انواع افزونه وردپرس

برای هر امکانی که میخواهید به سایتتان اضافه کنید یک افزونه وردپرس وجود دارد فرقی نمی کند که سایت شرکتی، فروشگاهی، آموزشی یا پزشکی داشته باشید؛ حتما افزونه هایی برای ارتقا سایتتان وجود دارد.